1.7

אין על תותים. גם טעים, גם יפה והמתכון הזה חוגג אותם בצורה כפולה – גם גלידת תות ביתית וגם וופל הום-מייד, שבו עלי וופל עוטפים גנאש שוקולד תות. שלבו את שניהם ומה קיבלנו? קסטת תותים ושוקולד משודרגת!

כמה הערות לגבי המתכון:
* דפי וופל אפשר למצוא בטיב טעם. אם אתם מוצאים רק דפי וופל עגולים, אפשר להשתמש בארבעה מהם במקום בשני דפי וופל מלבניים.
* המתכון של הגלידה מניב כמות גדולה מדי של גלידה עבור הקסטה. אתם יכולים להכפיל ב-50% את החומרים של הוופל או פשוט לשמור חלק מהגלידה בכלי נפרד וליהנות ממנה ללא הוופל.

לגלידה:
500 גר' תותים טחונים
כף סוכר
1 קופסת חלב מרוכז ממותק
500 מ"ל שמנת מתוקה
לוופלים:
2 דפי וופל מלבניים, בערך בגודל של 25*35 ס"מ
350 גר' שוקולד חלב
75 מ"ל שמנת מתוקה
150 גר' תותים טחונים
תבנית חד פעמית בערך בגודל של דפי הוופל
הכנה:
ראשית מכינים את הוופלים. לוקחים דף וופל מלבני אחד, מניחים אותו במרכזה של תבנית חד פעמית ומרימים את השוליים שלה כך שיגדרו את הוופל ככל האפשר. לחלופין, אתם יכולים לעשות זאת עם יריעה כפולה של נייר כסף. כמובן שאם יש לכם תבנית רגילה בדיוק בגודל המתאים, אפשר להשתמש בה.

מערבבים את השמנת והתותים, מוסיפים את השוקולד ומחממים במיקרו לשתי דקות. מערבבים עד שהשוקולד נמס והתערובת אחידה. אם צריך, מכניסים לעוד 30-60 שניות למיקרו. יוצקים את הגנאש על הוופל, מכסים בדף הוופל השני ולוחצים בעדינות. מכניסים לפריזר עד שהשוקולד מתמצק.

בינתיים מתחילים להכין את הגלידה. מבשלים את התותים הטחונים והסוכר על אש קטנה כ-15 דקות, תוך ערבוב. מורידים מהאש, מחכים שיתקרר מעט ומערבבים עם החלב המרוכז. מכניסים למקרר.

ובחזרה לוופלים. אחרי שהשוקולד מתמצק, חותכים את הוופל לחצי, מוציאים חצי אחד ומסדרים את התבנית או את נייר הכסף סביב החצי השני, כמו מקודם, רק הפעם חשוב מאוד שה"גדר" תהיה גבוהה. מחזירים לפריזר.

לאחר שתערובת התותים לגלידה התקררה לחלוטין, מקציפים את השמנת לקצפת יציבה. מוציאים את תערובת התותים ויוצקים שליש ממנה ליד הדפנות של קערת הקצפת. במהירות נמוכה מערבלים את שתי התערובות. יוצקים ליד הדפנות את יתרת תערובת התותים ומערבלים לתערובת אחידה.

יוצקים כ-2/3 מהקרם על הוופל המגודר, מניחים מעל את חצי הוופל הנוסף, לוחצים בעדינות ומעבירים לפריזר. כפי שציינתי מקודם, את יתרת הקרם אפשר להקפיא לחוד. אחרי שהגלידה קופאת, חותכים את הקסטה לקוביות.

1.5